1 Saatlik Pedal Çevirimiyle 24 Saatlik Enerji

0
1.849 views

1 Saatlik Pedal Çevirimiyle 24 Saatlik Enerji

Manoj Bhargava’nın Free Electric ismiyle başlattığı proje kapsamında tasarlanan bisiklet, 1 saatlik pedal çevrilmesiyle bir evin tüm günkü enerji ihtiyacını karşılayabiliyor.

Dünyada elektrikle tanışmamış topluluklar var. Enerji bu açıdan 21. yüzyılın en önemli konularından birisi. Enerjinin farklı ve alternatif yöntemlerle üretilmesi de yaşamsal bir önem taşıyor.

www.webtekno.com’un haberine göre, Manoj Bhargava, 5-Hour Energy isimli enerji içecekleri şirketlerinin kurucusu. Bhargava’nın ekibiyle birlikte geliştirdiği bisiklet, tamamıyla insandan aldığı dinamizmden faydalanarak enerjiyi elektriğe çeviriyor ve bir evin 24 saatlik enerji ihtiyacını fazlasıyla karşılıyor. Kullanımı oldukça kolay olan bisiklet her pedal çevrildiğinde kendisine bağlı olan çarkı döndürüp enerjiyihapsediyor ve bunu bir bataryaya aktarıyor.

screenshot_3(6)

Dünya nüfusunun yarısının elektriğe ulaşamadığını ya da günde en fazla 2-3 saat kadar erişebildiğini söyleyen Bhargava, her şeyin enerjiye ihtiyacı olduğunu ve bunun özellikle kırsal bölgelerdeki evler için çok önemli bir olacağını belirtti.

screenshot_2(12)

Haberin devamı için tıklayın

CEVAP VER