Akıllı insanların okulu Waldorf School of the Peninsula

0
1.951 views

Resimde görmüş olduğunuz bu bina bir okul fakat öyle sıradan bir okul değil. Bu okul Dünyanın ultra zengin adamlarının ve E-Bay, Google, Apple, Yahoo ve Hewlett-Packard gibi teknoloji devlerinin çocuklarını okuttuğu “Waldorf School of the Peninsula” okulu.

 

Okulu ilginç kılan ve zenginlerin rağbet etmesine sebep olan tek bir özelliği var oda, “eski usul eğitim” yani bu okulda bilgisayar, leptop, yada tablet gibi hiçbir teknolojik alet bulunmuyor, akıllı tahtalar yerine eski karatahtalar, tebeşirler,kağıt kalem gibi tamamen çocuğun tüm becelerini ortaya koyacak eski malzemeler kullanılıyor

GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Akilli insanlari okulu

Ayrıca örgü ve dikiş iğneleri ve bazen de çamurla atkvitelerin yapıldığı ve tamamen çocuğun el becelerini geliştiren bir çok ders var. Bunun dışında bolca oyun odaklı öğrenme ve hikaye anlatma var.

Kısacası bu okuldaki bir çocuk yemek yapmaktan tutun, dikiş dikmek, bahçede çalışmak, heykel yapamaya kadar bir çok konuDa eğitliyor..

Bu eski usul eğitim çocuğun el becerisnden zeka gelişimine kadar her şekilde katkı sağlıyor…

Dünyanın en akıllı telefonlarını bilgisayarlarını üreten adamların, kendi çocuklarını teknolojiden uzak tutmalarının sebebini sanırım kolayca anlayabiliriz..

Teknolojik her cihaz başta çocuklarıda zeka tembelliğine yol açıyor. teknolojiyle haşir neşir olan çocukların radyasyona maruz kalmalarının yanısıra, obeziteye yatkın olmaları ve daha saldırgan bir ruh hali içinde olmalar,ı bir çok defa çocuklar üzerinde yapılan araştırmalarda dile getirlmişti…

Buna rağmen bir çok aile, çocuklarına daha iyi bir eğitim sağlamak için akıllı tahtalardan tutun her türlü teknolojik altetlerin olduğu okullları tercih etmeleri akıl işi değil. üstelik çoğu aile bununla övünüyor..

Ailelerin bilinçsizliği çocuklarının geleceğini riskalaltına koyuyor malesef..
Unutmayın ; çocuklarınız klaveyeyi iyi kullanması yada maosu iyi hareket ettirmesi, onun zihnini harekete geçirecek, el becelerlerini ortaya koyacak her türlü etkinlikten alıkoyarak, gün geçtkçe beden ve beyin tembeli olan biri haline getirir sadece…

 

CEVAP VER