En Farklı Tasarım 10 İcat

icat, inovasyon, keşif, buluş, tasarım

0
49.121 views

1-Solar Kiremit(Güneş Paneli Kiremiti)

Gelecek sene piyasaya sunulacak olan ürün, Tesla ile SolarCity, geleneksel güneş panelleri yerini alacak Solar Kiremitler artık hayallerimizde değil 5-10 yıla kadar birçok alanda kullanılacaktır.

2-Bağlı Ayakkabılar

Nike sayesinde ayakkabı rüyası gerçek oluyor. Kullanıcılar dile yakın bir düğmeye bastığında, HyperAdapt 1,0s otomatik olarak kendi ayaklarını çevreleyerek sıkarlar ve gevşetir. Ve bu teknoloji önemsiz gibi görünse de, sadece tekmeler için değil: Basitleştirilmiş ayakkabı bağlaması sporculara rekabet sırasında bir avantaj sağlayabilir ve özellikle motor fonksiyonları bozulmuş insanlar için yararlıdır. Nike’ın tasarım ve özel projelerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Tinker Hatfield, “Engelli topluluktan zaten güçlü geribildirimler gördük” diyor.

 

 

3-Sanal Devrimi Artıran Kulaklık

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sony mühendis Richard Marks’ın “en yoğun, en uç” eylemi arayan oyuncular için bir nimet olarak, deneyimlemenin daha kolay bir yolunu bulan Sanal Gerçeklik Kulaklığı oyuncular için adeta ortamı daha güzel hale getirecektir.

4-Daha Şık, Daha Akıllı Diş Fırçası

Diş hijyenine gelince bir çoğumuz 1’den 2’si günde iki kez fırçalamamaktadır ve 4’ün 3’ü her üç ayda bir kıllarını değiştirmemektedir; Tasarımcı Simon Enever, “İnsanları daha çok ilgilendirmeye ihtiyaç duyduk,” diyor. Böylece kendisi ve ortağı Bill May fırçanın daha eğlenceli hale getirilmesi için yola çıktı. Sonuç, Oral-B ve Sonicare’deki muadilleri gibi çalışan, basit ve uygun fiyatlı ve pille çalışan bir diş fırçası. İki saniyeli titreşim 30 saniyede bir titreşiyor ve kullanıcıları pozisyonlarını değiştirmelerini hatırlatıyor.

 

 

5-Toplu İtirazla Bir Drone

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Son yıllarda, dronlar daha akıllı el ilanları, daha hızlı yarışçılar ve daha iyi fotoğrafçılar haline geldi. Ancak çoğunlukla rahat ve rahat taşımak için hâlâ çok büyük ve hantal duruyorlar ve bu da daha rahat tüketicileri kapatıyor. Son teknoloji ürünü drone; engel önleme teknolojisi, 4K kameralı kamera ve uçarken nesneleri izleyebilme becerisine sahip özellikleri ve aynı zamanda bir kat ekmek boyutuna kadar katlanabilir Rakiplerinden herhangi biri.

6-Dokunmatik Termometre

Herhangi bir hastalığı olan bir çocuğa sahip olan herkes, geleneksel yöntemini kullanarak birinin ısı derecesini almak için ne kadar zorlanacağını bilir – dilinin altında bir termometrenin kaydırabilir, onu bir kerede birkaç dakika dinlemeye başlar ve elde ettiğiniz okumanın doğru olduğunu umarsınız . Bu nedenle, son yıllarda pek çok marka çekirdek vücut sıcaklığını hızlı ve hassas bir şekilde ölçmek için kızılötesi teknolojiyi kullanan dokunmatik olmayan termometreleri yapmaya başlamıştır. Fakat bir model, hem tasarımı hem de etkililiği açısından ön plana çıkmaktadır: Yakın zamanda FDA tarafından onaylanan daha hassas, klinik versiyonu. Cihaz bir hastanın alınından kabaca inç koyulduktan sonra okuma değerine bağlı olarak 2,5 saniyede kodlanmış kırmızı, sarı veya yeşil bir sıcaklık yayar. Ek olarak Gelecekte tüm sıcaklıkların bu şekilde alınacağını düşünüyorum…

7-Yeni Nesil Bebek Monitörü

Yerine oturduğunda, Fitbit benzeri cihaz, bebeğin kalp atış hızını, vücut sıcaklığını, konumunu ve daha fazlasını izleyebilir ve ebeveynlere mobil uygulama aracılığıyla alarm sebebi olursa bildirimde bulunabilir. 

 

 

 

 

 

 

8-Tuzlu Su Işıkları ve Şarj Aleti:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sahilde  bol miktarda tuzlu su var. Hydra-Light, fener veya USB ile çalışan cihazlar için deniz suyu suyuna dönüştürür. Haznedeki bir magnezyum alaşım çubuğu yavaş yavaş tuzlu suda okside olur ve işlemde elektronlar serbest bırakılır. Bir karbon bazlı katot, bu elektronları bağlanan cihazlara bağlar ve aydınlatır veya elektronik şarj için 250 saatten fazla güç sağlar.

9-İnovatif Kulaklık

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dünya gürültülü bir yer. Trafik, zırhlar, uçaklar ve trenler sadece rahatsızlık değil, aynı zamanda kulak zarına gerçekten zarar verebilirler.;Bu kulaklık, dinleyicilerin sesi ayarlamalarına izin veriyor. Bir akıllı telefon uygulamasıyla eşleşen ‘tomurcuklar’, kullanıcıların çevrelerindeki ortamdan belirli sesler yükselterek veya alçaltmalarını ve tam olarak ne istediklerini daha iyi duymalarını sağlar. 

 

10-Yüzücüler için GPS

Açık deniz yüzücülerinde düz bir çizgide dalgalar kesmek zor. OnCourse Gözlükler onları yolda tutuyor, yüzey kaplaması gerekmiyor. Bir rota belirlemek için bir yüzücü bir noktaya bakar ve elektronik bir pusulaya kilitlemek ve yolu sabitlemek için bir düğmeyi tıklar. Her göz köşesinde yeşil, sarı ve kırmızı LED’ler yön verir. Her iki yoldan da yeşil, sağ gözdeki kırmızı, solun ve solun vasıtasıyla ayrılır.

 

Not: Kaynaksız kopyalanması yasaktır emeğe saygı…

 

CEVAP VER