En İyi Neodyum Mıknatıs Hangisidir?

0
2.727 views
Mıknatıs

Yeni Başlayanlar İçin En İyi Neodyum Mıknatısı Hangisidir?

Neodyum mıknatıslar çok güçlüdürler. Mıknatıs satın almadan önce mutlaka bu yazıyı okuyarak; mıknatıs boyutu, şekli, sınıfı ve kaplaması ile ilgili bilgilere sahip olarak, yeni başlangıçlar yapabilirsiniz.  Neodyum mıknatısları, şimdiye kadar icat edilen en güçlü mıknatıslar olarak biliniyor. Ferrit mıknatıslar biraz daha zayıf ve eğlencelidirler. Eğer bu zayıf mıknatısları sevdiyseniz ve eğlenceli geldiyse, mutlaka Neodyum mıknatısları da seveceksiniz. Büyük Neodyum mıknatıslar, parmak kemiklerinizi kıracak kadar tehlikelidirler.

4 Aşamada Neodyum Mıknatıs Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  1. Neodyum Mıknatıs satın alırken, ilk olarak boyutunun büyük olmamasına dikkat edin. Küçük mıknatıslarda çalışarak, tecrübe kazandıkça, mıknatıs boyutunu büyütebilirsiniz. 20 mm lik kübize Neodyum Mıknatıs, zararsız ve küçük gibi görünse de, ilk başlayanlar için tavsiye edebileceğim boyutlarda bir mıknatıstır.
  2. Yeni başlayanlar için mıknatısın şekli önemlidir. Küre ve kare mıknatıslar kullanımı açısından önerilmez. Neo mıknatıslar ince ve kolay parçalandığı için önerilmezken; küp şeklindeki mıknatıs yeni başlayanlar için idealdir.
  3. Mıknatısın derecesini seçerken; yeni başlayanların daha küçük ve orta dereceli mıknatıs tercih etmesi önerilir. Zamanla mıknatısın derecesi yükseltilebilir.
  4. Neodyum Mıknatıs kaplamasında belli bir standart yoktur. Yeni başlayanlar için, bakır ve nikel kaplama seçimi idealdir. Diğer kaplama seçenekleri arasında altın kaplama gibi mıknatıs çeşitleri ve fiyatları da ileride tercih edilebilir.

Proje deneyleriniz için mıknatıs satın almak isterseniz www.miknatis.gen.tr adresine bakabilirsiniz. Diğer mıknatıs firmalarına göre fiyatları uygun ve işinize yaracak çok fazla mıknatıs çeşidi bulunmaktadır. Ayrıca Blog kısmında yayınladığı makaleler ile size projeleriniz konusunda fikir verebilir.

CEVAP VER