Google Haritalar’a çevrimdışı navigasyon özelliği geliyor

0
1.385 views

En başarılı harita uygulamalarından biri olan Google Haritalar, milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor ve gelişmiş navigasyon sistemiyle her yeri kolaylıkla bulmamızı sağlıyor. Fakat bu zamana kadar maalesef internet erişimi olmayan yerlerde navigasyon hizmetini kullanmak mümkün olmuyordu. Google I/O konferansında yapılan duyuru ile birlikte çevrimdışı haritaların geleceği açıklandı.

Gelecek yenilik ile birlikte internet bağlantısı olmasa bile sesli yol tarifi sunan navigasyon hizmetinden faydalanılabilecek. Bunun için daha önceden telefona indirilmiş olan haritalar kullanılacak. Google’ın ilk etapta bu özelliği gelişmekte olan ve interneti hızlı olmayan ülkelerde yayınlayacağı belirtiliyor. Daha sonrasında ise tüm dünyada çevrimdışı navigasyonun kullanılması bekleniyor. Bu yılın sonlarına doğru yayınlanacak olan güncellemenin tam olarak hangi tarihte kullanıcılara sunulacağıyla ilgili herhangi bir bilgi bulunmuyor.

navigasyon

Hatırlarsanız daha önce Google’ın dünyaca ünlü video platformu YouTube’da da benzer bir özelliğe yer vermiş ve telefona indirilen videoların 48 saat süreyle saklanmasını mümkün hale getirmişti. Çevrimdışı video özelliği Endonezya, Hindistan ve Vietnam gibi gelişmekte olan bölgelerde kullanıma sunulmuştu.

log.com.tr

 

CEVAP VER