Hobi Atölyesinde Hayat Var!!

0
1.851 views

Geçen sene Eğitimde İyi Örnekler yarışması kapsamında Yasemin GÜLER öğretmenimizle hazırlamış olduğumuz  “Hobi Atölyesinde Hayat Var” isimli projemiz. Proje kapsamında okulumuzda bodrum katında ve atıl durumda bulunan bir atölyeyi baştan aşağı yenileyerek bu hale getirdik.

Duvardaki boyamalar dahil hepsini öğrencilerimizle beraber emek vererek bu hale getirdik. Yenilediğimiz bu atölyede çocuklara ilgileri ve istekleri doğrultusunda eğitim vermeye çalıştık.

Konu başlıklarımız arasında; Yiyecek- İçecek Hizmetleri, Görsel ve Sanatsal Faaliyetler, Zeka oyunları, Model Uçak Eğitimi, Dikiş-Nakış Eğitimi ve yine onların istekleri doğrultusunda farklı konu başlıkları hakkında 16 haftalık bir eğitim verilmiştir. Eğitim alan öğrenciler fazlasıyla keyif aldıklarını her ortamda belirtmişlerdir.

Yapmış olduğumuz bu proje ilçemizdeki diğer okullara da örnek olmuştur ve bu sene birkaç okulumuz bünyesinde hobi atölyesi açmış ve bunlara benzer etkinlikler gerçekleştirmeye çalışmaktadırlar.

Atölyemizin kuruluş sürecinde okul idaresi, veliler ,öğretmen arkadaşlarımız ve çevre esnaf yardımcı olmuşlardır. Buradan hepsine tekrar teşekkür ederiz. Bu arada projemiz ne yazık ki eğitimde iyi örnekler projesine SEÇİLMEDİ. Yeteri kadar iyi örnek olamamış olabiliriz 😉

CEVAP VER