Kırıkhan Ticaret Borsası Ortaokulu Bilim Fuarı

0
2.554 views

Kırıkhan Ticaret Borsası Ortaokulu Bilim Fuarı

Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK arasında imzalanan “Eğitimde İşbirliği Protokolü” kapsamında, ülkemizde bilim kültürünün geliştirilmesine yönelik olarak,  Okulumuz bahçesinde,  İlçemiz Kaymakamı Sayın Hasan GÖZEN, Belediye Başkanı Sayın Ayhan YAVUZ, , İlçe Milli Eğitim Müdür V. Sayın İsmail SARIKAYA, okul müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrencilerin katılımıyla TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı düzenlenmiştir.

Tübitak desteğiyle gerçekleştirdiğimiz bilim fuarımız şenlik havasında yapıldı.

Okul Müdürü Ercan DAVUT “Okulumuz TÜBİTAK’a Türkiye çapında başvuran ve başvurusu kabul edilen 6600 okul arasında, ilçemizde ise Bilim Fuarı düzenleyen tek ortaokul olma başarısını göstermiştir. Okulumuz Teknoloji ve Tasarım öğretmeni Metin GÜVEN koordinatörlüğünde, öğrencilerimiz tarafından hazırlanan 56 adet proje, sunum, poster ve deney düzenekleri sergilenmiştir. Öğrencilerin büyük emek vererek hazırlamış olduğu Bilim fuarı projelerinin hazırlanmasında ve sergilenmesinde emeği geçen başta Teknoloji ve Tasarım Öğretmenimiz Metin GÜVEN´E ve sergi hazırlıklarına katkı sağlayan tüm öğretmenlerimize şükranlarımı sunarım.”

Öğrencilerimizin canla başla çalışarak ekip ruhu içinde hazırlamış olduğu projeler görücüye çıktı. Sergide özellikle Güneş enerjisiyle hareket eden akülü bisiklet projesi ilgi gördü. 

DSC_00291-720x560 DSC_0087-720x560 DSC_0082-720x560

DSC_00831-720x560

CEVAP VER