Lpg ile Çalışan Şarj Cihazı

0
3.147 views

Akıllı telefonların yaygınlaşması ile birlikte haliyle telefonların enerji ihtiyacı arttı ve bataryalar yetersi kalmaya başladı.

Kraftwerk olarak isimlendiren cihaz mobil cihazların bataryalarını doldurabilmek için geliştirilen taşınabilir şarj cihazı.Çakmak gazı ile çalışması ile hayatımızı büyük ölçüde kolaylaştıracak cihaz hiçbir yere bağlı olmadığından sadece gaz doldurarak elektrik enerjisi üretiyor.

Kraftwerk; doğal gaz veya çakmak gazı doldurarak elektrik enerjisi üretebilen bir şarj istasyonu diyebiliriz.Cihazdan elektrik enerjisi vermesi için şarj olmasını beklemediğimizden dolayı içine gaz doldurunca çalışmaya başlıyor.

teknoloji-tasarım-yapım-kuşağı-300x211

Cihaz herhangi bir şeye bağlı olmadığından her yerde ve her zaman kullanılabiliyor.Elektriğin olmadığı veya bir yere bağlı kalmak istemediğimiz durumlarda yalnızca çakmak gazı ile uzun bir süre elektronik aletlerimizi bir prize ihtiyaç duymadan şarj etmemizi sağlayacak.

Yakıt pilleri ile çalışan mantığı ile içinde bulunan lpg gazı ile teknolojik kontrol ünitesi ile gerçekten mükemmel bir tasarıma imza atmışlar.

Artık çakmağa gaz doldurur gibi şarj cihazına lpg dolduracaksınız ve günlük hayatta her daim kullanabileceğiniz usb şarj cihazı ihtiyacnızı giderebileceksiniz.

Teknoloji ve tasarım dersinin faydalarından biri daha..

Lpg ile çalışan usb şarj cihazı:

yapım-kuşağı-projeleri-233x300

 

CEVAP VER