Rüzgar Enerjili Eğlence Parkı

0
3.707 views

Bu Parkta Spor Yapmak Hem Sağlık Hem de İndirim Kazandırıyor

İzmir’li bir yenilenebilir enerji  firma olan Sonensis A.Ş. patenti kendisine ait olan “Kullanıcısını Tanıyabilen, Elektrik Üretebilen Spor Aletleri” iş modeli ile yeni bir Bilim ve Sanayi Bakanlığı Tekno Girişim Sermaye Desteği almış. Tasarladıkları PG-Bike (Power Generator Bike: Enerji Üreten Bisiklet) ile, kullanıcılar spor yaptıkça ürettikleri elektrik, tükettiği kaloriler ve katettikleri mesafeler gibi kriterlerle belirlenecek olan Sporcu Puan kazanma şansına sahip oluyorlar. Puanını biriktiren sporcular, firmanın web sayfasında bulunan sponsorların ürünlerini satın alırken indirimlerden faydalanabiliyorlar. Sporcular bir yandan indirimli alışverişin keyfini çıkarırken, diğer yandan ise sosyal medyadan arkadaşlarını davet ederek “meydan okumalar”  yapabiliyorlar.

enerji

İşte bu PG-Bike’ların kurulu olduğu parklarda, yine şirketin üretim ve tasarımı olan dikey eksenli türbinler ve güneş panelleri kullanılarak, spor yapanların ürettiği enerjiye ek olarak, şebekeye temiz ve bedava elektrik sağlanmış olacak. Ancak proje henüz gerçekleşebilmiş değil, zira finansmana ihtiyacı var.

Projeye destek olmak için https://www.indiegogo.com/projects/renewable-energy-park-for-healthy-life#/ adresinden bağış yapabilir ya da sosyal medya sayfalarınızdaki paylaşımlarınızla destek olabilirsiniz.

Bu Parkta Spor Yapmak Hem Sağlık Hem de İndirim Kazandırıyor

CEVAP VER