Sitemize gelen bir yorumu sizlerle paylaşıyorum

0
1.389 views

Sitemize gelen yorumu aynen paylaşıyorum…

Teknoloji ve tasarım öğretmeni arkadaşlarımızın hassasiyet gösterip gerekli işlemleri yapacakları kanaatindeyim.

çetin avcı
WebSitesi
cetinavci@live.com
88.247.252.11
12.11.2013 / 13:08 tarihinde gönderilmiş

Site yöneticilerine bir ricam var. Aşağıda bulunan maili elimizden geldiği kadar insanlara ulaştıralım ve bakanlığa mail atmalarını sağlayalım mail atılacak yer:
http://bilgiedinme.meb.gov.tr/Internet/onbasvuru.aspx?kurum=meb
buradan e-postanıza onay maili alıp mebin ilgili bilgi edinme bölümüne yünlendiriliyorsunuz. Bilgi alınmasını istediğiniz konuya aşağıdaki yazıyı yazabilir ya da kendiniz başka bir şekilde yazabilirsiniz.
Yazı:
Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bir ortaokulda Teknoloji ve Tasarım öğretmeni olarak görev yapmaktayım. Bu seneden itibaren 6. Sınıflarda Teknoloji ve Tasarım dersi kaldırıldı ve Teknoloji ve Tasarım dersi öğretmenlerinin ders saati azaldı. Okulların birleştirilmesi sebebiyle branş öğretmeni sayımız da arttı. Buna bağlı olarak birçok okulda Teknoloji ve Tasarım dersi öğretmenleri maaş karşılığı olan 15 saati dolduramamaktadır. Müfredatta bulunan hiçbir seçmeli ders bizim branşımız ve yan alanımız dâhilinde değildir. Bu yüzden hiçbir seçmeli derse de girememekteyiz.
Liselerde bulunan Proje Uygulamaları dersine Teknoloji ve Tasarım dersi öğretmenlerinin girip giremeyeceği konusunda ve Teknoloji ve Tasarım dersinin geleceği hakkında bilgi edinmek istiyorum.
Gereğinin yapılmasını arz ederim.

lütfen bu konuyu yayalım dersimiz ve haliyle geleceğimiz söz konusu.
teşekkürler ve kolay gelsin.

CEVAP VER