Teknoloji ve tasarım dersi ALAN değişikliği duyurusu

0
786 views
http://ttkb.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2018_09/26141039_9_cizelgeveesaslar.pdf?fbclid=IwAR2PadlUSw8_XN8GQQgHyK-oxitjNXkx6nw9FrRKBCstYkCzeYR-gX1y-g4

Alan değişikliği kılavuzu açıklandı Teknoloji ve tasarım branşındakiler mezun oldukları alana veya yan alana geçebilecekler.

2018 ALAN DEĞİŞİKLİĞİ ATAMASINA İLİŞKİN YAZIYA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

http://personel.meb.gov.tr/www/2018-alan-degisikligi-atama-duyurusu/icerik/895

ÖĞRETMENLİK ALANLARI, ATAMA VE DERS OKUTMA ESASLARINA İLİŞKİN ÇİZELGE

 

 

 

Geçici Madde 4 – (1) “İş Eğitimi (İş ve Teknik Eğitimi, Ev Ekonomisi, Ticaret)” alan öğretmenliğine, 12.07.2004 tarihli ve 119 sayılı Kurul kararı eki çizelgede kaynak gösterilen yükseköğretim programlarında 2006-2007 Öğretim Yılı ve daha önceki öğretim yıllarında öğrenim görmekte olup bu programlardan mezun olanların, “Teknoloji ve Tasarım” alanı öğretmenliğine atanmalarına herhangi bir öncelik tanınmadan devam edilir.
(2) Ayrıca 2009-2010 Öğretim Yılından önce Resim-İş Öğretmenliği Bölümünden mezun olanlar ile bu öğretim yılında adı geçen bölüme kayıtlı olup mezun olanlar Teknoloji ve Tasarım Alanı Öğretmenliğine herhangi bir öncelik tanınmadan atanırlar.

Geçici Madde 8 – (1) Sınıf öğretmeni olarak görev yapmakta iken 540 saatlik “Zihin Engelliler Sınıfı Öğretmenliği Eğitimi Programı”nı başarıyla tamamlayanların Zihin Engelliler Sınıfı Alanına, öğretmen olarak görev yapmakta iken 90 saatlik “Teknoloji ve Tasarım Öğretmenliği Eğitim Programı”nı başarıyla tamamlayanların Teknoloji ve Tasarım Alanına eğitim kurumlarının ihtiyacına göre alan değişikliği yapılabilir.
(2) Bu kapsamda düzenlenecek olan eğitim programının içeriği, yöntemi, uygulama esasları, başlama ve bitiş tarihleri, İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü ile Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü koordinesinde belirlenir

BAZI DERSLERİN HANGİ ALAN ÖĞRETMENLERİ TARAFINDAN OKUTULACAĞINA İLİŞKİN AÇIKLAMALAR

CEVAP VER