Teknoloji ve tasarım öğretmeni ve yaratıcılık

1
3.567 views

Teknoloji ve tasarım öğretmeni ve yaratıcılık

Başkalarından farklı düşünme, Sentez yapma, Esnek düşünme, Hızlı düşünme gibi bir anda pek çok fikrin mantık süzgecinden geçmeden ortaya çıkmasını sağlarlar.

Yaratıcılık doğuştan gelen bir yetenek değildir; birkaç basit adımla sonradan geliştirilmesi mümkündür. Öncelikle kişinin kendisinde problem çözücü, değişiklik ve farklılık yaratıcı bir yeteneğin olduğuna inanması gerekir.

Yaratıcılığı geliştirebilmek için yüksek standartlar ve büyük umutlara sahip olmak gerekir. Çoğu zaman bizi hayrete düşüren ve hayranlık uyandıran icatlar yaratıcı düşünmenin ürünleridir.

Elbette ki hata yapmadan doğruyu bulmak mümkün değildir. Hayallerle birlikte sınırsız bir merak duygusu, mantıklı-mantıksız, belki de saçma sapan ama önceden var olmayan düşüncelerin üretilmesi, ortaya yeni veya farklı bir şey koyma isteği, diğer insanların göremediklerini görmek ve odaklanmak…

Çünkü gelişen ve küreselleşen dünyada artık bir yerlere gelebilmek için farklı olmak, farklı olmak için de yaratıcılık kaçınılmaz bir gerçek…

teknoloji ve tasarım öğretmeni farklıdır
teknoloji ve tasarım öğretmeni farklıdır

 

1 YORUM

CEVAP VER