Telefon hırsızlıkları için Theft Alerts

0
1.796 views

İngiltere’de cep telefonu hırsızlığı bir salgın gibi yayılıyor.Sadece geçtiğimiz yıl İngiltere’de 300 bine yakın telefon hırsızlığı yapıldı.Bu sorun için mobil uygulama şirketleri bir çözüm bulmuş ve bu soruna yönelik bir uygulama yapmışlar.

Cep telefonu hırsızlıklarından caydırmak için yapılan bu mobil güvenlik uygulaması herhangi bir şüpheli durumda alarmı devreye geçiriyor.Bu şüpheli durumlar arasında telefonu kapamak,sim kartı çıkarmak ve bataryayı çıkarmak gibi takip edilmeyi önlemeye yarayan şeyler yer alıyor.

Theft Alerts böyle bir durum olduğunda hemen fark ediyor ve telefonun sahibine bir mesaj bir theftie (hırsızın fotoğrafı) ve telefonun gidiş rotasıyla alakalı bir harita gönderiyor.Telefon sahibi durumu hemen fark edip hemen harekete geçip telefonunu geri alıyor.

Lookout yapılan ilk uygulama değil.Daha önceden de Lookwatch ve GotYa! gibi e-maile fotoğraf ve yer bilgisi gönderen uygulamalar yapılmıştı.Bu uygulamalarda eğer biri telefonun şifresini birkaç kez yanlış yazarsa devreye giriyordu.

Fakat Lookout daha kapsamlı olduğundan (sim kart çıkarma,telefonu kapama,yönetici hesabı kaldırma,uçak modu yapma gibi) diğerlerinden bir adım öne geçiyor.

Theft Alerts Lookout mobil güvenlikte indirilebilir durumda.Uygulama Google Play’de aylık 1.99 euro yıllık ise 19.99 euro App Store’da ise aylık 1.99 euro yıllık 20.99 euro.Ülkemiz için pek gerekli mi bilemem ama İngiltere için bu uygulamanın yapılması iyi olmuş.

veteknoloji

CEVAP VER