Ticaret Borsası Ortaokulu Payas STEM merkezi gezisi

1
2.159 views

Ticaret Borsası Ortaokulu Payas STEM merkezi gezisi

Merak eden çocuk, öğrenen çocuktur” düşüncesiyle okulumuzdaki teknoloji meraklısı öğrencilerimize STEM MERKEZİ gezisi planlandığını ifade eden Okul Müdürümüz ERCAN DAVUT; “Bu gezide büyük emeği geçen Teknoloji ve tasarım öğretmenimiz METİN GÜVEN’e ve bu geziyi destekleyip bize çocuklarını emanet eden velilerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Ticaret Borsası Ortaokulu olarak yaklaşık 3 yıldır Robotik, Kodlama, Stem etkinlikleri, 3 boyutlu yazıcılar ve Maker (üretim) hareketi konusunda çalışmalar yapan ve bu alanlarda farkındalık oluşturan Teknoloji ve Tasarım öğretmenimiz METİN GÜVEN Payas STEM merkezi gezisinin:

2018 yılına girmemizle birlikte bu yıl 3.sünü düzenleyeceğimiz TÜBİTAK 4006 bilim fuarımızın onaylandığını öğrendik. Bu kapsamda teknik, bir o kadar eğlenceli Payas Stem Merkezi gezisiyle öğrencilerimizin; 21. Yüzyılda dünya ile rekabet edebilecek, ileri teknoloji ve katma değeri yüksek ürünler üreten bir nesil olmaları için farkındalık kazandırmak adına planlandığını” ifade etti.

Sokullu Mehmet Paşa külliyesi + Payas Kalesi ve Dönüş yolunda İskenderun sahile uğrayarak öğrencilerimizi sınavların stresinden birazcık da olsa uzaklaştırmayı unutmadık.

 

 

1 YORUM

  1. Öğrencilerimizin daha faydalı bir uğraşla olmaları mükemmel bir şey. en azından bilgisayar başında zararlı oyunlarla vakit geçirmiyorlar. beyinlerini çalışmasına faydası oluyor. Teşekkür Ederim metin hocam.

CEVAP VER