Uzayda Türkler Var Sosyal Sorumluluk Projesi

0
3.826 views

Uzayda Türkler Var Projesi hakkında bilginiz yok mu?

Farklı bir etkinlik olsa da uygulasak” diyen teknoloji ve tasarım öğretmenlerinin sesini duyar gibiyim. Bu etkinliğe mutlaka zaman ayırın…

Uzayda Türkler Var ; Yaratıcı düşünme, merak, liderlik becerisi, iletişim kısacası 21. yy becerilerinin tamamını içeren muhteşem bir proje. Kültürel ve bilimsel öğeleri çocuklarımıza kazandıracak projenin internet sitesinden Tüm dokümanlara ücretsiz ulaşabiliyorsunuz.

Projenin HİKAYESİ ; Yakın zamanda uzayda yeni yaşamın mümkün olabileceğini kanıtlamak için 50 kişilik ekibiyle  ve alanında bir ilki gerçekleştirmek için (öğretmenimiz) yola koyulur. Bilinmezler içerisinde hayat kurmaya çalışılan gezegenimizin ismi Göktürk-1’dir. Göktürk-1’e varan genç kaşiflerimiz gezegenin bilinmez yaşam tarzını çözmeye ve var olan problemlerle ilgili bilgi toplamaya başlarlar.

(Öğrencilerden Beklenen) Kaşiflerimizin veri topladıkları alanlar tüm dünyayı ilgilendiren toplumsal ve küresel problemlerdi. Bu küresel güçlük ve problemleri çözmek için Türkiye’de bulunan genç mucitlerden yardım beklediler. Her bir vatandaş, yardıma ihtiyaç duydukları sosyal sorunları ayrıntılarıyla anlatan yardım mektuplarını Türkiye’ye gönderdiler. Bu mektuplarla gönderilen yardım mesajları sağlık, ulaşım, güvenlik, iletişim ve daha birçok toplumsal problemlerle ilgiliydi.

Ellerinde 3 boyutlu yazıcı bulunan kaşiflerimiz, genç Türk mucitlerimizden gelen ürün fikirlerini bu atölye çıktıları ile beklemekteler.

Bu atölye çalışmasının Türk çocuklarına faydalı olması dileklerimizle.

Projenin Amacı: Çocukların, küresel problemler karşısında problem çözme ve eleştirel bakış açısı kazandırılarak inovatif düşünmesi sağlanır.

Yaratıcılık: Çocukların sınırsız hayal gücünü inovatif bakış açısı ile birleştirerek küresel problemlere çözüm arıyoruz!

STEM Yaklaşımı: Çocukların 21. yüzyıl yeteneklerinden biri olan 3 Boyutlu Modelleme, Yazdırma ve Tasarım Odaklı Düşünebilme yeteneklerini uçtan uca geliştirir.

Projeyi oluşturan MAKERKAMP OĞUZHAN KAYAR hocama çok teşekkürler…

CEVAP VER